Pracownia Odnawialnych ¬ródeł Energi (ustaw w panelu admina)
  Strona Główna Artykuły Badania własne Linki     Sierpień 29 2016 00:17:27
Badania własne
Go¶ci Online: 1

Zarejestrowanych użytkowników: 2
Najnowszy Użytkownik: kany543
Witaj na stronie Pracowni Odnawialnych ¬ródeł Energii w ZSZ Nr 5 w Chełmie
Prelekcje wyjazdowe O¬E
W ramach popularyzacji O¬E w ¶rodowisku lokalnym, odbędzie się cykl prelekcji po¶więconych Odnawialnym ¬ródłom Energii Elektrycznej. Pierwsze prelekcję odbęd± się w szkołach w Stołpiu 27.11.2012 oraz w Stawie 30.11.2012.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia listopad 20 2012 08:49:56 0 Komentarzy · 184 Czytań Drukuj
Badanie pracy układu hybrydowego.
Od 21 wrze¶nia w pracowni Odnawialnych ¬ródeł Energii elektrycznej trwaj± badania układu hybrydowego paneli fotowoltaicznych i generatora wiatrowego pod k±tem sprawno¶ci w warunkach jesiennych.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia listopad 20 2012 08:45:35 0 Komentarzy · 155 Czytań Drukuj
Zajęcia podczas Dni Otwartych
W dniu 27 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 podczas Dni Otwartych Szkoły dla gimnazjalistów w Pracowni O¬E Odbyły się wykłady z zakresu pracy Odnawialnych ¬ródeł Energii Elektrycznej. W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie gimnazjów z terenu Chełma i okolic.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia maj 17 2012 08:50:34 0 Komentarzy · 199 Czytań Drukuj
Wyniki badań pracy szkolnej elektrowni wiatrowej o mocy 1kV
W dniu 18 marca zakończono badania sprawno¶ci elektrowni wiatrowej znajduj±cej się przy Zespole Szkól Zawodowych Nr 5 w Chełmie.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia kwiecień 18 2012 07:58:53 0 Komentarzy · 186 Czytań Drukuj
Montaż regulatora ładowania elektrowni wiatrowej.
W dniu 14 marca 2012 w Pracowni Odnawialnych ¬ródeł Energii przeprowadzono montaż regulatora ł±dowania oraz zaprogramowano sterownik do pracy.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia marzec 14 2012 08:49:58 0 Komentarzy · 185 Czytań Drukuj
Zajęcia laboratoryjne -sprawno¶ć.
W dniu 22 lutego w PO¬E rozpoczynamy drug± serię badań dotycz±cych pracy ogniwa w warunkach zimowych przy braku zachmurzenia. Insturkacja do ćwiczenia znajduje się w zakładce ,,Badania własne"
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 20 2012 10:57:11 0 Komentarzy · 182 Czytań Drukuj
Zajęcia otwarte
W dniu 25 stycznia 2012 r. w Pracowni Odnawialnych ¬ródeł Energii Elektrycznej odbyły się zajęcia warsztatowe skierowane do uczniów gimnazjum z powiatu chełmskiego. Zajęcia dotyczyły metod wytwarzania energii elektrycznej ze Ľródeł ondawialnych.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 16 2012 07:47:13 0 Komentarzy · 205 Czytań Drukuj
Badania prowadzone w Pracowni Odnawialnych ¬ródeł Energii
Obecnie w Precowni Odnawialnych ¬ródeł Energii Elektrycznej działaj±cej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 w ramcha innowacji pedagogicznej ,,Montaż i eksploatacja odnawialnych Ľródeł energii elektrycznej "prowadzone s± zajęcia laboratoryjne. Zajęcia prowadzone s± w oparciu o dwa stanowiska przeznaczone do badania paneli fotowoltaicznych. Badania zostały skoncentrowane na sprawno¶ci ogniw fotowoltaicznych w warunkach zimowych. Badania prowadzone s± przez uczniów klasy III Technikum elektrycznego.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 15 2012 13:01:04 0 Komentarzy · 198 Czytań Drukuj
Montaż i eksploatacja odnawialnych Ľródeł energii elektrycznej – EFS
Cele wprowadzenia innowacji:
- poszerzyć wiadomo¶ci z zakresu wytwarzania energii
- utrwalić i poszerzyć wiadomo¶ci z zakresu wybranych zagadnień przewidzianych w programie nauczania 311 [07]/T 5/MEN/Improve/1999, z przedmiotów: urz±dzenia elektryczne, podstawy elektrotechniki, podstawy elektroniki i automatyki i pomiary elektryczne;
- zapoznać z najnowocze¶niejszymi technologiami pozyskiwania energii elektrycznej ze Ľródeł odnawialnych
- przygotować do praktycznego wykorzystania okre¶lonych systemów O¬E
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 15 2012 13:00:21 0 Komentarzy · 229 Czytań Drukuj
„ENERGIA KOMPETENCJI” W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 5 W CHEŁMIE
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie przy ul. Jagiellońskiej 29 w dniu 16.12.2011r. odbyła się konferencja pt. „Nowoczesne technologie przyszło¶ci± szkolnictwa zawodowego”. W konferencji uczestniczyły władze miasta Chełm, władze samorz±dowe i o¶wiatowe oraz nauczyciele i uczniowie szkoły. Podczas konferencji nast±piło uroczyste otwarcie pracowni odnawialnych Ľródeł energii, sfinansowanej z EFS w ramach projektu „Energia Kompetencji”. Projekt realizowany jest w szkole przez okres 2 lat (01.05.2011 r. – 30.04.2013 r.), w ramach którego uczniowie ZSZ 5 uczestnicz± w zajęciach pozalekcyjnych z matematyki, języka angielskiego, przedsiębiorczo¶ci oraz szkoleniach ECCC w obszarze Computer Science oraz technologii informacyjnych. Uczniowie technikum elektrycznego uczestnicz± w dodatkowych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej „Montaż i eksploatacja odnawialnych Ľródeł energii”, które odbywaj± się w nowo powstałej pracowni, w skład której wchodzi elektrownia wiatrowa, zestaw paneli fotowoltaicznych oraz urz±dzenia kontrolno-pomiarowe.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 15 2012 12:59:10 0 Komentarzy · 390 Czytań Drukuj

Nie jeste¶ jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mog± dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

engine: PHP-Fusion v6.01 || kewals theme by: sonar from EP