Pracownia Odnawialnych Źródeł Energi (ustaw w panelu admina)
  Strona Główna Artykuły Badania własne Linki     Październik 20 2017 19:58:36
Badania własne

Zarejestrowanych użytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: Milanzek
Witaj na stronie Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii w ZSZ Nr 5 w Chełmie
Prelekcje wyjazdowe OŹE
W ramach popularyzacji OŹE w środowisku lokalnym, odbędzie się cykl prelekcji poświęconych Odnawialnym Źródłom Energii Elektrycznej. Pierwsze prelekcję odbędą się w szkołach w Stołpiu 27.11.2012 oraz w Stawie 30.11.2012.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia listopad 20 2012 08:49:56 0 Komentarzy ˇ 249 Czytań Drukuj
Badanie pracy układu hybrydowego.
Od 21 września w pracowni Odnawialnych Źródeł Energii elektrycznej trwają badania układu hybrydowego paneli fotowoltaicznych i generatora wiatrowego pod kątem sprawności w warunkach jesiennych.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia listopad 20 2012 08:45:35 0 Komentarzy ˇ 204 Czytań Drukuj
Zajęcia podczas Dni Otwartych
W dniu 27 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 podczas Dni Otwartych Szkoły dla gimnazjalistów w Pracowni OŹE Odbyły się wykłady z zakresu pracy Odnawialnych Źródeł Energii Elektrycznej. W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie gimnazjów z terenu Chełma i okolic.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia maj 17 2012 08:50:34 0 Komentarzy ˇ 251 Czytań Drukuj
Wyniki badań pracy szkolnej elektrowni wiatrowej o mocy 1kV
W dniu 18 marca zakończono badania sprawności elektrowni wiatrowej znajdującej się przy Zespole Szkól Zawodowych Nr 5 w Chełmie.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia kwiecień 18 2012 07:58:53 0 Komentarzy ˇ 237 Czytań Drukuj
Montaż regulatora ładowania elektrowni wiatrowej.
W dniu 14 marca 2012 w Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii przeprowadzono montaż regulatora łądowania oraz zaprogramowano sterownik do pracy.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia marzec 14 2012 08:49:58 0 Komentarzy ˇ 223 Czytań Drukuj
Zajęcia laboratoryjne -sprawność.
W dniu 22 lutego w POŹE rozpoczynamy drugą serię badań dotyczących pracy ogniwa w warunkach zimowych przy braku zachmurzenia. Insturkacja do ćwiczenia znajduje się w zakładce ,,Badania własne"
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 20 2012 10:57:11 0 Komentarzy ˇ 225 Czytań Drukuj
Zajęcia otwarte
W dniu 25 stycznia 2012 r. w Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii Elektrycznej odbyły się zajęcia warsztatowe skierowane do uczniów gimnazjum z powiatu chełmskiego. Zajęcia dotyczyły metod wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł ondawialnych.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 16 2012 07:47:13 0 Komentarzy ˇ 253 Czytań Drukuj
Badania prowadzone w Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii
Obecnie w Precowni Odnawialnych Źródeł Energii Elektrycznej działającej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 w ramcha innowacji pedagogicznej ,,Montaż i eksploatacja odnawialnych źródeł energii elektrycznej "prowadzone są zajęcia laboratoryjne. Zajęcia prowadzone są w oparciu o dwa stanowiska przeznaczone do badania paneli fotowoltaicznych. Badania zostały skoncentrowane na sprawności ogniw fotowoltaicznych w warunkach zimowych. Badania prowadzone są przez uczniów klasy III Technikum elektrycznego.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 15 2012 13:01:04 0 Komentarzy ˇ 251 Czytań Drukuj
Montaż i eksploatacja odnawialnych źródeł energii elektrycznej – EFS
Cele wprowadzenia innowacji:
- poszerzyć wiadomości z zakresu wytwarzania energii
- utrwalić i poszerzyć wiadomości z zakresu wybranych zagadnień przewidzianych w programie nauczania 311 [07]/T 5/MEN/Improve/1999, z przedmiotów: urządzenia elektryczne, podstawy elektrotechniki, podstawy elektroniki i automatyki i pomiary elektryczne;
- zapoznać z najnowocześniejszymi technologiami pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych
- przygotować do praktycznego wykorzystania określonych systemów OŹE
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 15 2012 13:00:21 0 Komentarzy ˇ 281 Czytań Drukuj
„ENERGIA KOMPETENCJI” W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 5 W CHEŁMIE
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie przy ul. Jagiellońskiej 29 w dniu 16.12.2011r. odbyła się konferencja pt. „Nowoczesne technologie przyszłością szkolnictwa zawodowego”. W konferencji uczestniczyły władze miasta Chełm, władze samorządowe i oświatowe oraz nauczyciele i uczniowie szkoły. Podczas konferencji nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni odnawialnych źródeł energii, sfinansowanej z EFS w ramach projektu „Energia Kompetencji”. Projekt realizowany jest w szkole przez okres 2 lat (01.05.2011 r. – 30.04.2013 r.), w ramach którego uczniowie ZSZ 5 uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych z matematyki, języka angielskiego, przedsiębiorczości oraz szkoleniach ECCC w obszarze Computer Science oraz technologii informacyjnych. Uczniowie technikum elektrycznego uczestniczą w dodatkowych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej „Montaż i eksploatacja odnawialnych źródeł energii”, które odbywają się w nowo powstałej pracowni, w skład której wchodzi elektrownia wiatrowa, zestaw paneli fotowoltaicznych oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe.
Dodane przez krzysiekwojcik dnia luty 15 2012 12:59:10 0 Komentarzy ˇ 445 Czytań Drukuj

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

engine: PHP-Fusion v6.01 || kewals theme by: sonar from EP